Przygotowanie projektu

Upload plików z projektem

Technologia cyfrowa pozwala wydrukować dowolną grafikę, czy to stworzoną w programach graficznych, czy też pobraną z internetu.

Ponizszy opis dotyczy tylko nadruków DTG ( nie dotyczy nadruków - koszulki z napisem)

Do nadruków na materiałach białych i kolorowych akceptujemy grafikę wektorową i rastrową - pliki w formatach: cdr, jpg, bmp, png, psd, gif, tiff, pdf, ai, eps.

W przypadku szukania grafiki w internecie prosze ustawic rozmiar większy niż 2 Mpx ( Narzędzia wyszukiwania/Rozmiar)

 

Projekt przygotowany na białą koszulkę powinien posiadać białe lub przeźroczyste tło.

W tym przypadku akceptujemy dowolny plik graficzny.
Projekt przygotowany na koszulki kolorowe powinien posiadać przeźroczyste tło. Wszystkie białe elementy w projekcie zostaną wydrukowane na koszulce w kolorze białym.

Plik z grafiką powinien być przygotowany jako psd z warstwami lub TIFF . Osoby pracujace na Mac'ach powinni przygotować projekt jako TIFF z warstwami wersja PC lub AI w wersji PC w możliwie niskiej wersji.

 

Przykładowy plik do nadruku

 

W przypadku występowania napisów, muszą być one zamienione na krzywe.

Przygotowując projekty, pamiętaj żeby zapisywać je w możliwie niskiej wersji - dotyczy to w szczególności plików .ai oraz .eps

 

 

Kolorystyka w standardzie CMYK ( projekty RGB będą automatycznie poddane konwersji, co może spowodować pewne zmiany w kolorystyce ).

 

 

Grafika powinna być w wielkości odpowiadającej nadrukowi , rozdzielczość 300 dpi lub więcej. Pamiętaj, im lepszej jakości projekt - tym lepszej jakości wydruk.

 

 

Maksymalny wymiar grafiki to 38 x 48 cm, typowy 25 x 35 cm. Im większa grafika tym wyższe koszty wykonania , co szczególnie widać w przypadku nadruku na koszulkach kolorowych.

Dla przykładu, koszt nadruku projektu "Achilles" ( pierwsza fotka) na białej koszulce jest czterokrotnie niższy niż na czarnej.

Pamiętaj o przesłaniu do nas pliku z projektem - o ile zamawiasz koszulkę indywidualną.

Cechą charakterystyczną druku cyfrowego jest jego niepowtarzalność, każda koszulka jest inna, nie da się wydrukować dwóch identycznych koszulek. W przypadku druku jednorodnych apli występują przebarwienia w postaci białych kropek o różnym nasileniu. Nie jest to podstawa do reklamacji jakościwej nadruku.

 

Jeżeli nie masz doświadczenia w projektowaniu, przygotuj paczkę (.zip, .rar)

z grafikami oraz opisem, a my zrobimy resztę.

 

Kliknij na ikonę aby wysłać projekt :

Uwaga: Przy projektowaniu pamiętaj o prawach autorskich.

Nasza firma nie ponosi odpowiedzialności za treść nadruków i grafik, wykonujemy je jako zlecenie indywidualne na odpowiedzialność zlecającego.